הוגשה תלונה כנגד פסיכיאטרית בגין התנהגות גסה ואלימה

הודעה לתקשורת

טיפול כפויגבר בן 46 שהשתחרר מאישפוז בבי"ח פסיכיאטרי בירושלים הגיש תלונה כנגד הפסיכיאטרית שטיפלה בו. ע"פ תלונתו, הטיפול הכפוי שהוא מקבל בזריקות גורם לו לתופעות לוואי חמורות. לטענתו ביקש מהפסיכיאטרית להחליף לו את הטיפול לתרופה אחרת אולם הפסיכיאטרית ביטלה את דבריו, והתעקשה שהתרופה עוזרת לו.

לטענתו בחודש מרץ השנה הגיע למרפאה וביקש לשוחח עימה. נקש על דלתה ובטעות פתח אותה. בתגובה לכך היא צרחה עליו: "אתה נכנס בלי להמתין, עכשיו אני לא מקבלת אותך, לך קיבינימאט!". לטענתו התחיל לבכות ושאל אותה למה היא מתייחסת אליו בצורה הזו, והיא ענתה: "אני לא מתייחסת אליך. צא מהחדר ולך קיבינימאט". לטענתו דפוס ההתנהגות הזו כלפיו חוזר על עצמו בכל פעם שהוא מבקר במרפאה. בכל פעם שהוא שואל שאלה היא עונה לו בטון מאיים, בכעס ובגסות. "אתה תקבל על הראש! אתה ברדקיסט! לא מסבירה לך ולא מדברת איתך". לטענתו, כאשר ביקש ממנה שתחליף את האח שמזריק לו את הזריקה, כיון שהוא מזריק לו באופן מאד מכאיב, היא תפסה אותו מהשרוול תוך הפעלת כוח, ואמרה לו בזילזול: "אתה בטח רוצה שבחורה תזריק לך את הזריקה", והתעלמה מבקשתו.

התלונה הוגשה בסיוע המתנדבים של עמותת מגן לזכויות אנוש. דובר העמותה, מר יהודה קורן, אומר שאם יתברר שהתלונה נכונה, הרי שמדובר במעשים חמורים כיון שבדיוק כפי שלא ייתכן שאורטופד יכה בזרועו השבורה של המטופל שלו, כך אין לעבור לסדר היום אם פסיכיאטרית, שתפקידה להקל על נפש שבורה, מתעללת בנפשם של מטופליה כבדרך שיגרה.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

הירשם לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עידכונים שבועיים!

3 תגובות על הפוסט “הוגשה תלונה כנגד פסיכיאטרית בגין התנהגות גסה ואלימה

  1. לצערי תלונות כאלו על פסיכיאטרים נשמעים בלי סוף.
    מי מפקח עליהם?
    כל הכבוד לאיש שהגיש תלונה. כן יירבו!!

  2. התנהגות נלוזה ונפסדת ישנם רופאים שאסור שיטפלו בחולים! עד פי כמה וכמה כשמדובר בנושא כאוב ורגיש כל-כך נפש האדם. אני חושב שלפני שאדם לומד רפואה במיוחד כאשר שפסיכיאטר מתחיל ללמוד פסיכיאטריה צריך לבדוק אם הוא/היא רשאי בכלל לעסוק בנפש האדם. צריכים בהחלט לבדוק ראשית את יחסי האנוש שלו והיחס הבין אישי שלו.
    בנוגע לאח שהזריק בחוזקה צריך לפטר אדם חסר רגישות.
    אני באופן אישי נתקלתי בביה״ח רמב״ם באח חסר רגישות שמשך לי את מחט האינפוזיה מהזרוע בצורה מזעזעת. ממש תלש את האינפוזיה בחוסר רגישות בעליל. הוא הכאיב לי מה שהיה יכול להעשות בעדינות ולא היה אמור להכאיב כלל. יש רופאים/אחים שאין להם סבלנות לחולים וממש מזלזלים בהם. אני תוהה שאם מה שראינו בפרשה של המטפלים המכים בבית האבות בחיפה זה אולי מאית האחוז ממה שקורה בבתי אבות/מטפלים סיעודיים בבתים של קשישים/ מטפלים סיעודיים של חסרי ישע בכלל/ רופאים/ אחים/ ובכלל נותני שירות רפואי. ואם לא אלימות פיזית וכוחניות אז אלימות מילולית כפי שמצויין בכתבה הזו. מקווה שגם את האח יפטרו וגם את הפסיכיאטרית יפטרו ומשם תמשיך לטיפול פסיכולוגי יחד עם סדנת הרגעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>