ריספרדל – תרופה תחת מתקפה

השערוריות סביב "ריספרדל", תרופה פסיכיאטרית אנטי-פסיכוטית, לא פוסקות.

ריספרדלרק לפני מספר ימים פורסם ב- "דה מארקר" כי הוגשה בישראל בקשה לתביעה ייצוגית נגד היצרניות והמשווקות של ריספרדל, על כך שבעלון התרופה לא צוינו תופעות לוואי אפשריות בתחום הסוכרת. אמנם בקשה זו נדחתה (כיוון שהעותרים עצמם לא חלו בסכרת בפועל), אך אנו לומדים מהידיעה שיצרנית ריספרדל אכן הסתירה מידע חשוב זה.

בתחילת יולי השנה, יצרנית ריספרדל נקנסה ב-70 מיליון דולרים בארה"ב כפיצוי למשפחתו של ילד בן 7, אשר פיתח מה שידוע בתור "שדיים גבריות" בעקבות השימוש בריספרדל. ידוע כי ריספרדל עלולה לגרום לכך כיוון שהיא מגבירה את ייצור ההורמון פרולקטין בגוף, אשר מאיץ את גדילת השדיים.

בנובמבר 2013, יצרנית ריספרדל שילמה סכום עתק של 2.2 מיליארד(!) דולרים בארה"ב על מנת ליישב תביעות על קידום מטעה של התרופה לשימוש בקשישים וילדים בעלי מגבלות התפתחותיות.

באפריל 2012, יצרנית ריספרדל נקנסה בסכום של 1.2 מילארד דולרים בארה"ב על כך שיצרנית התרופה הסתירה סכנות הקשורות בתרופה.

סוכנויות בריאות מ-6 מדינות שונות הוציאו אזהרות רשמיות בנוגע לריספרדל – סוכנויות מארה"ב, אירלנד, בריטניה, קנדה, אוסטריה ודרום אפריקה. 5 אזהרות הן על כך שריספרדל עשויה לגרום למוות, או להעלות את הסיכון למוות. 5 אזהרות הן על גרימה של אירועים לבביים, ו-3 על התפתחות מחלת הסכרת.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

הירשם לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עידכונים שבועיים!

2 תגובות על הפוסט “ריספרדל – תרופה תחת מתקפה

  1. ריספרדל גורמת לרצון להתאבד בעיקר אצל ילדים אבל גם אצל מבוגרים.
    ואת זה גיליתי כשכבר הייתי בגרך למקום אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>