בספרד ומקסיקו הוטלו הגבלות חמורות על מרשם רטלין ודומיו לילדים ומתבגרים

כך מודיע נשיא הפאנל הבינלאומי נגד הפרוזאק ומתן תרופות לילדים

מקסיקו

במקסיקו יוטל קנס על מורים ובתי ספר אשר יכתיבו טיפול רפואי או טיפול תרופתי כגון רטלין עקב חוסר ריכוז או היפראקטיביות.
המליאה של בית הנבחרים של מקסיקו אישרה חוק לחיזוק המניעה והענישה לגבי "רישום חסר אחריות" של תרופות המכילות רטלין [Metilfenidato ] ו- Imipramina/Tofranil [אנטי- דיכאוני], לקטינים בבתי ספר ציבוריים והפרטיים גם יחד.
החוק קובע קנס המגיע עד ל- 255 אלף פזטות והסרת רישיונות עבודה של המנהלים ומורים בבתי הספר אשר יכתיבו טיפול רפואי או ידרשו טיפול תרופתי בגין היפראקטיביות וחוסר ריכוז של תלמידים.
כמו כן קובע החוק שיוטל עונש במקרים של גירוש או סירוב למתן כל שירות חינוכי לילדות, ילדים ומתבגרים עם בעיות או קשיי למידה כמו גם במקרים של התניית קבלתם או הישארותם במוסד בכך שיוכנסו לטיפולים רפואיים.

ספרד

לאחרונה הודיע משרד הבריאות והצריכה של ממשלת ספרד, על התחלת ההליכים לדרישת אישור על פיקוח רפואי לגבי אותן תרופות המכילות Metilfenidato [רטלין]. על הרופא לכתוב את המרשם אך בנוסף לכך עליו לצרף דוח קליני למפקח שמאשר בחתימתו לאחר שווידא כי הדוח מביא בחשבון את כל היבטי ההתוויות הנכללות, כמו למשל שהוא נמצא בפסיכותרפיה ומאובחן נכון.
אלה פריצות דרך חשובות בתחום זכויות האדם.
כל הרוצה להצטרף לפאנל הבינלאומי נגד הפרוזאק ומתן תרופות לילדים, יכול לעשות זאת דרך האי מייל שלהם ב-  [email protected] למידע נוסף ניתן לפנות לאתר שלהם: http://www.plataformaicmi.org .


נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *