יו"ר איגוד הפסיכיאטריה: רצוי להפחית מינון של תרופות

יו"ר איגוד הפסיכיאטריה הישראלי, פרופ' חיים בלמקר, שיגר הנחיות חדשות המקדמות הפחתה או הפסקה של טיפול פסיכיאטרי תרופתי

SSRIבכתבה ב- TheMarker השבוע פורסם כי איגוד הפסיכיאטריה הישראלי החליט בתחילת השבוע לשנות את ההנחיות הניתנות לפסיכיאטרים בנוגע לטיפול בתרופות פסיכיאטריות, הכוללות הורדה במינוני התרופות למטופלים ואף בחינה של הפסקה הדרגתית של הטיפול התרופתי.

הכתבה מוסיפה כי השינויים בהנחיות מאמצים לראשונה את רוח הגישה הביקורתית כלפי תרופות פסיכיאטריות, שאותה ביטא בכתבה העיתונאי האמריקאי רוברט וויטאקר, שחוקר את התחום זה 20 שנה. וויטאקר טוען כי קיים עודף שימוש מצד פסיכיאטרים בתרופות נגד דיכאון ותרופות נוגדות פסיכוזה, וכי מחקרים הראו כי במקרים שונים התרופות לא רק שאינן מסייעות למטופל בטווח הארוך — אלא אף משפיעות לרעה על מצבו, ומסכנות את הפעילות המוחית.

יו"ר איגוד הפסיכיאטריה שלח מכתב לעשרות פסיכיאטרים החברים באיגוד, ובו הוא מפרט את השינויים בהנחיות. במכתב הוא מציין כי "במקום לדחות את הכתבה כאנטי־פסיכיאטריה, אני מציע שנכיל את הכעס של המטופלים וגם את האכזבה המדעית שלנו מהמצב הנוכחי של התייבשות הצינור של תרופות חדשות, ונגיב מול הציבור עם הנחיות חדשות".

יו"ר איגוד הפסיכיאטריה אף הנחה את הפסיכיאטרים "להפסיק לטעון שאנחנו יודעים את הפתופיזיולוגיה של פסיכוזה ודיכאון דרך סרוטונין ודופאמין — ולהודות שאנחנו מטפלים סימפטומטית, ולא תמיד מצליחים".

דובר העמותה, מר יהודה קורן, מציין שלמרות שההנחיות החדשות אינן מספקות, הן מהוות צעד משמעותי בכיוון הנכון. ואף יותר מכך, הן מהוות הודאה מלאה בכך שפסיכיאטריה אינה מדעית כלל וכלל, ומשתמשת בסמים מסוכנים כדי לכאורה להחליש סימפטומים על בסיס ניסוי ותהייה בלבד.6 תגובות על הפוסט “יו"ר איגוד הפסיכיאטריה: רצוי להפחית מינון של תרופות

  1. 7 שנים אני מבקשת מישהו/י לדבר איתו/ה, אבל מעדיפים לרשום תרופות, כסף לא גורם לאנשים שיהיה להם אכפת ממך, זה גורם לאנשים שיהיה אכפת להם רק מעצם.

    אני מעוניינת להתנדב להגן לכם על האתר, למדתי אבטחת מידע, תכנות, אבל אני בדיכאון ולא יוצאת מהבית, אני רק רוצה להכיר אנשים שיהיה אכפת להם ממני בצורה הדדית.

  2. אתם מדברים נגד התרופות הפסיכיאטריות שמטפלות בסימפטומים ובצדק אבל אתם לא נותנים אינפורמציה או הנחיות או הפניה למומחים שיעזרו לנו להשתחרר מיהם בכל דרך שהיא.

  3. פסיכיאטריה זה פסאדו מדע. אף אחד לא יודע איך עובדות התרופות הפסיכאיטריות ומה תהיה תוצאתם על אדם ספציפי ואדם שמסכים לקחת תרופות פסיכיאטריות בעצם מסכים לעשות ניסוי בגוף שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *