הפגנה מול מכון אניגמה והפסיכיאטרית איריס מנור

עשרות מפגינים הפגינו ביום שני 16 בנובמבר 2009 מול מכון אניגמה והעומדת בראשו הפסיכיאטרית ד"ר איריס מנור.
ההפגנה נערכה ברחוב קהילת סלוניקי, הדר יוסף, תל אביב.
מכון "אניגמה" עורך אבחונים לא מדויקים ובאמצעותם מתייג ומסמם המוני ילדים.

  הפגנה מול מכון אניגמה

הפסיכיאטרית ד"ר איריס מנור עומדת בראש מכון אניגמה. מכון אניגמה פועל על פי עקרונותיה ותפישתה של איריס מנור. מכון אניגמה עורך אבחונים פסיכיאטרים לילדים. אבחונים אלו אינם מדויקים. בעזרת אבחונים אלו מתויגים המוני ילדים כבעלי הפרעות פסיכיאטריות. אחרי אבחון בלתי מדויק נוהגת איריס מנור לרשום לילדים סמים פסיכיאטרים כגון ריטלין.

בעמותת מגן לזכויות אנוש הצטברו תלונות רבות על מכון אניגמה ועל הפסיכיאטרית ד"ר איריס מנור. ההורים התלוננו שזכו ליחס מזלזל, איבחונים של פחות מרבע שעה, הם נדרשו לשלם אלפי שקלים וילדיהם סבלו מתופעות לוואי קשות.

ד"ר מנור, היא מזכירת תחום הפרעות קשב וריכוז בארגון הפסיכיאטריה הבינלאומי. בישראל היא הקימה את עמותת "קוים ומחשבות", שחברים בה סלבריטאים כמו: אברי גלעד ועוד. עמותה זו פועלת לקדום אבחונים ומתן ריטלין ודומיו לילדים. קשרים אלו הביאו אותה להתארח בתכנית האירוח של אברי גלעד. בתוכניתו טענה ד"ר מנור כי ריטלין איננו סם, זאת למרות שריטלין נמצא בפקודת הסמים המסוכנים והרכבו הכימי זהה כמעט לגמרי לקוקאין.

עלונים המדריכים איך לטפל בהפרעות קשב וריכוז שהוציאה ד"ר איריס מנור הופצו בחסות "קונצרטה" ו"ג'ייסן גלאנג" יצרניות תרופות פסיכיאטריות מובילות. גדי בן לביא מנכ"ל  'עמותת מגן לזכויות אנוש' אומר שיש פגם בחסות חברה מסחרית בעלת אינטרסים מסחריים בעלוניה המופצים של איריס מנור. העובדה שמכון אניגמה בהנהלת איריס מנור רושם תרופות המיוצרות בחברות האלה חייבת להדליק פעמוני אזהרה אצל כל אדם.

המפגינים הציבו שלטים שפנו אל מנור אישית ובהם ביקשו לקבל תשובות לעשר שאלות ספציפיות. בין השאלות: "האם את מודעת לעובדה שהפרעת קשב וריכוז אינה מחלה?", "האם את מודעת לעובדה שריטלין עלול לגרום למחשבות אובדניות בקרב ילדים?", "האם את מודעת לעובדה שריטלין הוא סם מסוכן המצוי תחת פקודת הסמים המסוכנים?". תוך כדי ההפגנה צעקו עשרות המפגינים: "איריס מנור, האם היית נותנת ריטלין לילדיך?", "איריס מנור, אם היו מוכיחים לך שריטלין גורם למוות האם היית מפסיקה לרשום אותו לילדים?".

אל המפגינים הצטרפו נציגי עמותות נוספות.

שכנים יצאו ושאלו את המפגינים שאלות שונות. הם נדהמו כשהתגלה להם ש"הפרעת קשב וריכוז" אינה מחלה אלא המצאה פסיכיאטרית, ושהחוקר כריסטופר גילברג משבדיה, הוגה "הפרעת הקשב והריכוז" שרף את המחקר שהוכיח, כביכול, ש"הפרעת קשב וריכוז" היא מחלה.  השכנים נדהמו לשמוע שריטלין הוא סם מסוכן הניתן בכמויות עצומות לעשרות אלפים מילדי ישראל, כשבשנת 2008 חלה עליה של 30% בצריכת ריטלין.

"כולנו לוקחים ריטלין" התוודו תלמידי בית הספר תמר לחינוך מיוחד, "אך אף אחד לא סיפר לנו שהוא נמצא תחת פקודת הסמים המסוכנים" .

נכון לרגע זה, 'עמותת מגן לזכויות אנוש' לא קיבלה מד"ר איריס מנור תשובות לשאלות שזעקו המפגינים. העתק משאלות אלה נמסר למנהלת המכון אשר נכחה באזור ההפגנה.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

3 תגובות על הפוסט “הפגנה מול מכון אניגמה והפסיכיאטרית איריס מנור

  1. מסחטת כסף, פשוט לא נורמלי החלפת כדור ואו התייעצות טלפונית איתם אחרי שנה 850 ש"ח
    אחרי שנתיים פגישה של חצי שעה הגברת גובה 1850 ש"ח שערוריה, מחזיקה את ההורים במידע שיש לה על הילדים ואם אומרים לה משהו אומרת "אני לא עובדת בחינם" וזאת אחרי שגבתה כ 4000 ש"ח במפגשים הראשונים… ולצערי הורים חסרי אונים שקשה להם מול הילדים באים אליה ואף אחד לא עוצר את המחדל שנקרא "אניגמה" מקווה שמישהו שיכול לעשות משהו ירים הכפפה

  2. המכון גובה 360 ש"ח דמי רישום (עבור אבחון) ולא מחזיר את הכסף גם אם הילד חולה או כל סיבה אחרת.
    על ביטול טיסה אני משלם פחות.

  3. לצערי לא ראיתי את הכתבה לפני שהלכתי. האיבחון שעשתה עבורינו היה שגוי ומרושל באופן מובהק.
    יש כל כך הרבה מקצוע טובים, עשו לעצמכם טובה והמנעו מהמכון הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *