תלונות: אשפזו בכפייה וטיפלו באלימות

אשפוז כפויהודעה לעיתונות

בן 27 שכבר עבר שני אשפוזים הובל לבית חולים פסיכיאטרי בצפון הארץ בצו אשפוז כפוי על ידי המשטרה כאשר הוא אזוק. הוא הוכנס מיד לחדר קשירה אולם לטענתו שני האחים שקיבלו אותו למחלקה הפעילו עליו אלימות פיזית. אחד חנק אותו והשני הניח את ידו בחוזקה על הפנים בשעה שהזריקו לו זריקה, וזאת למרות שלא יכול היה ממילא להתנגד כיון שהיה אזוק.

במהלך אשפוזו תקף אותו, לטענתו, אחד המטופלים ונתן לו אגרוף בעין. אולם כאשר, מטעמי הגנה עצמית, דחף אותו כדי להרחיקו, הוחלט לתת לו זריקת הרגעה. כאשר התנגד לקבלת הזריקה תפסו אותו לטענתו שישה אחים, השכיבו אותו על הריצפה ובעטו בו בגב עד שממש הרגיש שהגב שלו עומד להישבר. ואז הפסיק להתנגד, אולם האחים המשיכו לחנוק אותו, קשרו אותו למיטת הקשירה ונתנו לו בכח את הזריקה.

לטענתו התרופה שהוא מקבל גורמת לו לאי שקט ולפעלתנות יתר (היפר אקטיביות).

לטענת הבחור צוות האחים אלים בצורה קיצונית, ונראה שניתן להם חופש פעולה בלתי מוגבל להשתמש באלימות כלפי החולים. לטענתו לא היתה הצדקה להכותו במקרה הראשון כיון שהיה קשור, וגם התנגדותו לקבלת הזריקה (כאילו היתה עונש) לא הצדיקה את המכות הקשות שקיבל. לכן הוא עומד על כך שמדובר בהתנהגות אלימה, לא מידתית ואף פלילית.

התלונות כנגד אחד האחים, פסיכיאטר בכיר במחלקה, מנהלת המחלקה ומנהלת בית החולים הוגשו בסיוע המתנדבים של עמותת מגן לזכויות אנוש החוקרת וחושפת הפרות זכויות אדם בתחום בריאות הנפש.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

2 תגובות על הפוסט “תלונות: אשפזו בכפייה וטיפלו באלימות

  1. זה נורא היחס שחולי הנפש, שהם לפעמים גם פגועים חברתית, מקבלים מהצוות שאמור בעצם לדאוג להם ולטפל בהם – יחס של בוז ולעג למצב שלהם שלפעמים גובל בהצקות כשהם לא מודעים למציאות, יחס של אלימות לא מידתית ולפעמים ללא סיבה מוצדקת, יחס של שליט עריץ סדיסטי ונשלט שנאלץ בכוח ונגד רצונו לסבול אותו.
    הגיע הזמן שקודם הצוותים בבתי החולים הפסיכיאטרים התייחסו למטופלים שלהם כבני אדם. זה מאד מקומם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *