העמותה מצטרפת לתמיכה העולמית בהשבת זכויות האדם של בריטני ספירס

עמותת מגן לזכויות אנוש מצטרפת לתמיכה הסוחפת בדרישתה של בריטני ספירס להשתחרר מהמנגנון הפסיכיאטרי שכופה עליה טיפולים כנגד רצונה

ליתיום

הזמרת-יוצרת בריטני ספירס יוצאת כנגד אפוטרופסות על כל ענייניה, שלדבריה גורמת לה להרגיש "מיואשת ומשועבדת" מזה 13 שנה. אמצעי שליטה אלו מתאפשרים באמצעות הערכה פסיכיאטרית שבריטני סיפרה עליה, ולדבריה היא עברה מספר הערכות פסיכיאטריות וטיפולים תרופתיים. "אני רוצה לסיים את האפוטרופסות מבלי שאעבור הערכה", אמרה.

דו"ח של האו"ם משנת 2018 מגנה טיפולים פסיכיאטריים בכפייה. העמותה מקווה כי הרשויות יפעלו בהתאם להנחיות של גופים כדוגמת האו"ם המגנים טיפולים כפויים.

בריטני מודאגת בצדק מכך שרושמים לה ליתיום בניגוד לרצונה, ונראה שלא מאפשרים לה לקבל החלטות עצמאיות בנוגע לבריאותה. דו"ח של ארגון הבריאות העולמי מציין: "אנשים שמעוניינים לרדת מתרופות פסיכוטרופיות, יש לסייע להם בכך באופן פעיל" ומדגיש שימוש במשאבים כדי "לתמוך באנשים להצליח בכך."

תמיכה כזאת, תחת פיקוח רפואי, היא חיונית. אין לרדת מתרופה פסיכיאטרית בבת אחת.

תופעות גמילה מליתיום עלולות לכלול חרדה מוגברת, הפרעות שינה ורגזנות. באופן כללי, ככל שאדם נטל את ה"מייצב מצב רוח" הזה למשך זמן ארוך יותר, כך תהליך ההפחתה הדרוש הינו ארוך יותר (ותמיד יש לבצעו תחת פיקוח רפואי).

ה-FDA פרסם אזהרות בנוגע לסכנות בהרעלת ליתיום, שיכולות לקרות במינונים הקרובים למינונים רגילים. הרעלת ליתיום עשויה לגרום לפסיכוזה, לאי-ספיקת כליות ואף לתרדמת. סימנים מוקדמים להרעלת ליתיום כוללים שלשולים, הקאות, עייפות, חולשת שרירים, אובדן תיאבון ובעיות קואורדינציה.

תופעות לוואי של ליתיום כוללות בלבול, זיכרון חלש ומודעות נמוכה.

קישור למקור + אסמכתאות מלאות (עמותת מגן לזכויות אנוש הוא הנציגה הישראלית של CCHR – ועדת האזרחים לזכויות אדם)נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

תגובה אחת על הפוסט “העמותה מצטרפת לתמיכה העולמית בהשבת זכויות האדם של בריטני ספירס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *