המרפאה לבריאות הנפש בעכו נסגרת עקב מחסור בפסיכיאטרים

עקב המצוקה החריפה בבתי החולים הפסיכיאטריים, בית החולים הפסיכיאטרי מזור שהמרפאה מסונפת לו הודיע למשרד הבריאות על הכוונה לסגור את המקום בשל מחסור ברופאים פסיכיאטרים

טיפול כפוי

בהודעת הסגירה ששלחה מנהלת "מזור" ד"ר קרן גינת למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, כתבה גינת כי "בימים אלו כבר התחלנו לשלוח הודעות למטופלים על כך שאנו נאלצים לסגור את המרפאה ועליהם לפנות לקופות החולים או למשרד הבריאות על מנת ולבקש אלטרנטיבה טיפולית. זוהי תעודת עניות למדינת ישראל שהגענו למצב בלתי נתפס בו בשנת 2023 סוגרים מרפאה עם 1,800 מתמודדי נפש מורכבים מהפריפריה".

כפי שפורסם ב- ynet, "הודעת הסגירה של המוסד הרפואי מתרחשת ברקע המחסור החמור של תקנים ומיטות במערך הפסיכיאטרי ומצוקה קשה שהובילה שורת מנהלי בתי חולים בחודשים האחרונים לאיים כי יתפטרו מתקציבם אם לא יימצא תקציב משמעותי בתקציב המדינה הנוכחי, איום שטרם מומש".

עוד צויין בכתבה כי ד"ר גינת רשמה בתכתובות פנימיות: "אני חוששת מאפקט דומינו כי הרי ברור שהרופאים הנותרים יישאו בנטל יחסי גדול יותר בהיעדרם. אנחנו נוציא כמובן מכרזים, אך ידוע לנו שככל הנראה לא יהיו רופאים אשר ייגשו אליהם".

ד"ר צבי פישל, יו"ר המועצה הלאומית לבריאות הנפש הגיב: "שנים רבות הפסיכיאטריה הישראלית נדחפת ונדחית לחצר האחורית של הרפואה. הכוח השלילי העיקרי הוא כוח הסטיגמה נגד הפסיכיאטריה."

עמותת מגן לזכויות אנוש חשפה כבר ב-2018 כי מקצוע הפסיכיאטריה בישראל נמצא במצוקה, כאשר יו"ר איגוד הפסיכיאטריה כתב לחברי האיגוד – "בעוד עשור-שניים יפחת מספר הפסיכיאטרים במחצית". וכעת מצב זה הביא לסגירה של מרפאה פסיכיאטרית!

הדיונים בוועדת הבריאות בכנסת במאי/יוני 2022 המחישו היטב את מצבו העגום של תחום בריאות הנפש בישראל, וניתן לצפות בקטעים נבחרים מהדיונים בסרטון הזה:תגובה אחת על הפוסט “המרפאה לבריאות הנפש בעכו נסגרת עקב מחסור בפסיכיאטרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *