הפסיכיאטרים נוטשים את הספינה הטובעת

בכתבה ב"ישראל היום" מתאריך 6.11.2018 מתוארת תמונת מצב עגומה מאד עבור מקצוע הפסיכיאטריה בישראל.

מצד אחד, לפחות 100 תקנים אינם מאוישים בבתי החולים הפסיכיאטריים! המצב כה חמור שבתי החולים מנסים לגייס פנסיונרים לאייש את התקנים החסרים.

מצד שני, רופאים חדשים שומרים מרחק מפסיכיאטריה – 400 מתמחים היושבים בבית ומחכים למקום התמחות אינם פונים לפסיכיאטריה! וזאת למרות תמריצים כספיים משמעותיים.

ד"ר צבי פישל, יו"ר איגוד הפסיכיאטריה מצוטט בכתבה ואומר: "היום יש אפילו תקנים של מנהלי מחלקות שלא מאוישים… יש מחלקות שיש בהן פסיכיאטר אחד".

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה: "מקצוע הפסיכיאטריה כולו נמצא בסכנה שכן למרות שיש 100 תקנים לא מאוישים בבתי החולים הפסיכיאטרים, 400 הרופאים היושבים בבית ומחכים למקום התמחות אינם פונים לפסיכיאטריה".

והוא גם מוסיף: "…הדה לגיטימציה הציבורית שעבר המקצוע בשנים האחרונות, מונעים מרופאים לבחור במקצוע… הגענו לסף התהום ויש צורך בהתגייסות מיידית של כלל הגורמים במערכת הבריאות לתיקון המצב".

אנו ב-עמותת מגן לזכויות אנוש עוסקים רבות בחשיפת האמת על פסיכיאטריה לציבור. לכן אנו רואים זאת כהצלחה שלנו, של תומכינו ובני-בריתנו. מאמצינו נושאים פרי ומורגשים היטב בשטח! עלינו להמשיך ולהפיץ בכל דרך אפשרית, כי רק לחץ ציבורי יביא לשינוי.

לא ניתן לפסיכיאטרים להמשיך לתייג ולסמם את האוכלוסיה. לא ניתן לפסיכיאטרים להמשיך לאשפז בכפיה, לקשור מטופלים כמו חיות ו"לטפל" בהם בשוקים חשמליים.

נמשיך להקרין את אור האמת על פסיכיאטריה, עד שאחרון הפסיכיאטרים ינטוש, ורפורמה אמיתית תתבצע בתחום העזרה הנפשית.

קישור לכתבה ב"ישראל היום"נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *