טענה לסחיטה באיומים מצד פסיכולוג חינוכי

הוגשה תלונה כנגד פסיכולוג חינוכי מאזור הדרום בטענה לסחיטה באיומים – הפסיכולוג איים על האם שאם לא תתן לילד ריטלין לבית הספר, ידאג לפנות לבית המשפט על מנת להוציא את הילד מהבית.

הודעה לעיתונות
ריטליןפסיכולוג חינוכי של בית ספר בדרום הארץ שנתקל בילד בן 6 שאימו סירבה לתת לו ריטלין בגלל גילו המוקדם שכח שצריך להתאים את הגישה החינוכית לילד ולא את הילד לבית הספר. הוא גם שכח שאם מוסד חינוכי לא מצליח להתמודד עם אחד הילדים, אזי יש להיוועץ בגורמים חינוכיים בכירים יותר, או לכנס ועדה מקצועית שתמצא לילד מסגרת מתאימה. הפסיכולוג שכח שאם הילד היא האפוטרופוס שלו בנושאים של טיפול רפואי ושהחלטות כמו אבחון או מתן טיפול תרופתי צריכות לעבור את אישורה. במקום זאת מצא הפסיכולוג דרך קיצור שגובלת בפלילים. הוא החליט לאיים על האם שידאג להוציא את הילד מהבית דרך בית המשפט אם לא תתן לילד ריטלין.
האם פנתה למתנדבי עמותת מגן לזכויות אנוש אשר חוקרת וחושפת הפרות זכויות אדם בתחום בריאות הנפש, ואלה עזרו לה לנסח את התלונה ולשלוח אותה לגורמים הנוגעים.
יהודה קורן, דובר העמותה אומר כי עובדי מערכת החינוך חייבים לזכור שהנושא של טיפול רפואי צריך להישאר באחריותם המלאה של ההורים, ובמקביל חייבת לנקוט סנקציות חריפות כנגד אנשי צוות חינוכי שבהצדקה כזו או אחרת מנסים להפקיע מידי ההורים את זכות היסוד הזו.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *