"פסיכיאטרים במחלקה הסגורה התעללו בי פיזית ונפשית"

הודעה לתקשורת

מחלקה סגורהשלוש תלונות הוגשו השבוע לרשויות כנגד שלושה פסיכיאטרים שטיפלו בצעיר בבית חולים פסיכיאטרי באזור השרון.
לטענת הצעיר, מיד בראשית האשפוז במחלקה הסגורה, שהתרחש לאחר שאמו התלוננה במשטרה כי ירק עליה, העבירו אותו לחדר הקשירות, שם קשרו אותו שני פסיכיאטרים והשוטרים שהביאו אותו בצוואר ובבטן, הרביצו לו, טלטלו אותו, השפילו אותו ואף צחקו עליו בעוד שהוא מתחנן שיניחו לו לנפשו. לטענתו, ביום שלמחרת זרק על הקיר גרעין של אפרסק, בתגובה נהגו כלפיו באכזריות כאשר קשרו אותו למשך 13 שעות ללא אוכל וללא שתייה.
טענה נוספת של הצעיר היא שלמרות בקשותיו שלא לקבל תרופה פסיכיאטרית מסוימת שבעבר גרמה לו למחשבות אובדניות, טשטוש כבד ואי שקט, התעלם הפסיכיאטר מהפצרותיו לקבל תרופה אחרת. כאשר קילל את הפסיכיאטר, קשר אותו הפסיכיאטר בתור עונש למשך שלוש שעות תמימות.

בתלונה נוספת כנגד מנהל המחלקה קובל הצעיר על כך שנשאר כלוא במשך שלושה חדשים בתוך המחלקה הסגורה, ולא קיבל כל אישור לצאת אפילו לחצר. בין השאר נאמר לו כי זה נבע מכך שלא הסכים לשוחח עם המטפלת שלו למרות שזכותו של כל מטופל לבחור את המטפל שלו. עוד התלונן הצעיר כי פסיכיאטרים בועדות הפסיכיאטריות טענו לגביו כי הוא שומע קולות למרות שהוא מכחיש זאת מכל וכל.

שלושת התלונות הוגשו על ידי עמותת "מגן לזכויות אנוש".

דובר עמותת "מגן לזכויות אנוש", מר יהודה קורן, טוען כי מקרי התעללות כאלה הינם נפוצים בהרבה ממה שנהוג לחשוב, כיון שמאחורי אותן דלתות שהינן סגורות למבקרים קיים חופש פעולה מופרז וחוסר פיקוח משווע על התנהלותם של פסיכיאטרים ואנשי סגל כלפי מטופלים.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

5 תגובות על הפוסט “"פסיכיאטרים במחלקה הסגורה התעללו בי פיזית ונפשית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *