אם לילדים הגישה תלונה לרשויות כנגד שלושה פסיכיאטרים מבי"ח אברבנאל

ע"פ תלונתה עברה אשפוז כפוי בלתי מוצדק והתאכזרות

הודעה לתקשורת

אשפוז בכפייהב-2015 הגיעו שוטרים לביתה של אישה בשנות ה-30 המאוחרות לחייה וטענו כי יש בידיהם צו של בית משפט לאשפז אותה בכפייה עקב תלונה של שכן שטען שהיא זרקה עליו עציץ. השוטרים לא הציגו בפניה את הצו. הם לקחו אותה למרכז לבריאות הנפש "אברבנאל" וכבר באותו הערב האחיות קשרו אותה למיטה.
הקשירה הייתה אגרסיבית ותוך כדי היכו אותה בידיים וברגליים, חבטו אותה על קיר ועל המיטה, וכבלו אותה עם ברגים באופן שגרם לחתכים בידיה.

במהלך השעות הארוכות בהן הייתה קשורה, החדר היה קר מאוד, היא לא קיבלה אוכל ולא ניתנה לה האפשרות לעשות צרכים, ולכן נאלצה לעשות אותם במיטה ולהישאר בהם.
במהלך האישפוז שארך 3 שבועות אילצו אותה להיות תחת טיפול תרופתי כבד שכלל כדורים וזריקות שמוטטו אותה לאפיסת כוחות מוחלטת.

המתלוננת שוחררה לאחר שהופיעה בפני הוועדה הרפואית והוכיחה בעזרת תיעוד מצולם שלא
נכחה באיזור בזמן המקרה שהשכן סיפר עליו.

האם פנתה ל-"עמותת מגן לזכויות אנוש" ומתנדביה סייעו לה לגבש תלונה חריפה לרשויות בגין
התנהלות אלימה והפרות של חוקים בסיסיים של בריאות הנפש וזכויות הפרט.

יהודה קורן, דובר העמותה אומר כי הפסיכיאטריה מצד אחד מנסה לטעון שהיא משתייכת למקצועות
הרפואה (למרות שדרכי האבחון שלה אינן מדעיות ושיטות הטיפול שלה שנויות במחלוקת קשה),
ומצד שני ברמה של זכויות אדם, על הפסיכיאטריה ללמוד עוד הרבה ממקצועות הרפואה האחרים,
כי לא רק שהפער בין היחס שהיא נותנת לחולה לעומת היחס שמספקת הרפואה הרגילה הינו עצום,
רמת השירות של הפסיכיאטריה למטופליה גובל בעבירה פלילית על החוק.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

5 תגובות על הפוסט “אם לילדים הגישה תלונה לרשויות כנגד שלושה פסיכיאטרים מבי"ח אברבנאל

 1. בהמשך למייל בנוגע לחברי שמאושפז ועובר מסכת התעללויות שלא יכול ללכת ולשבת עקב זריקות בלתי פוסקות בישבנו.
  יש באפשרות אותו אדם שמארגן את התביעה הייצוגית ליצור קשר דרך המייל [email protected]

 2. יש לי חבר שמאושפז בשער מנשה.
  הוא שם נמצא רק ימים בודדים וכבר הוא מספר על כך שהוא לא יכול ללכת ולבשת עקב כל התרות שבאופן שנראה בלתי סביר בעליל דוחפים לו לגוף. מעבר לכך הוא מספר על כך שהוא לא יכול לשבת ו/ או לשבת עקב על הזריקות שנותנים לו בישבן. אני חושב שיש בכך רשלנות רפואית. במידה ואכן תהיה תביעה ייצוגית אנחנו אתכם. יש בידינו כל המסמכים הרלוונטיים על מנת לתבוע את צוות בית החולים על כך שהפכו אותו לזומבי בפול המילה. כולנו יחד נהיה כוח כנגד הפסיכיאטרים שהופכים את המאושפזים לחסרי אונים. ברגע שהם מתלוננים על כאבים בזים לרגשותיהם.
  [email protected]
  במידה ואכן תיצא תביעה ייצוגית עמותת מגן לזכויות אנוש לצידנו.
  יש עורכי דין עובדים סוציאליים ולא מעט עמותות אשר מבינות עד כמה הכל מהבחינה הפסיכיאטרית נהייתה מסחרה. בתי החולים הפסיכיאטרים מקבלים כסף כל כל ראש שנכנס וזה אני אומר ע"פ הודעתה של פסיכיאטרית שבזמן זה לא אחשוף את שמה עד לרגע שדברים יתבהרו בנוגע לתביעה הייצוגית. יש בידי פרוטוקול על אמירותיה הנלוזות והנפסדות.

 3. היגיע זמן לעשות צדק אפילו במקרה שלי ,אפילו שזה היה בשנת 1975 . אשפוז בכפיה משאיר צלקת מאוד עמוקה ,וזה נשאר בזיכרון כל החיים ,ולטפל גם במקרה שלי כי גם אני נפגעתי מטיפול פסיכיאטרי , ואמשיך להפגע גם היום

 4. מחריד בושה ביזיון התנהלות לקויה לדעתי אותם שוטרים שאזקו אותה ואשפזו אותה בבית חולים אמורים להיות אזוקים ולקבל את אותו טיפול תרופתי על מנת להבין את הנזק שגרמו שממנו אן חזרה.
  יש לי חברה מקסימה בעלת שימחת חיים שהחליטה לעשות דיאטה רזתה מאד, למצער כי לטענת המשפה יש לה בעיות נפשיות, אני תוהה למי מביניהם יש בעיות נפשיות, לקחו אותה בכח לבית חולים בבאר שבע למחלקה הפסיכיאטרית ושם נגרמו לה נזקים רבים שאותם קשה לשנות בשל העבודה שהייתה קשורה למיטה, חייבו אותה לקחת כדורים קשים בכמויות שתענה שהיא מחויבת, אשר פגעו בא נפשית מורלית ואישית קשה מאד.
  מדובר באישה שמחה שהפכה לעצובה מדברת לא לעניין פשוט הרסו לה את החיים.
  למצער זו הרפואה בישראל, חוסר ידע גורם לנזקים.
  בודדים הרופאים שיודעים ומוכנים לתת טיפול נכון, מרביתם משתמשים במהלך ישן פגיעות באמצעות חשמל, אלימות מילולית, פיזית, אני רוצה להאמין שלא פוגעים בהם גם מינית לפחות זה.??????????????????
  זה נשמע לא אמתיי, אבל זה אמתי צריכים להרים את הכפפה, צעקה גדולה על מנת להפסיק את הטיפול התרופתי שירד בכל העולם. בושה בושה מתעבת את הגישה וכן את ההתנהלות הפושעת, כלפי חסרי ישע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *