עדות אישית: "ללא שום אבחון אושפזתי בכפייה"

"לפני חודשיים, באמצע הכנת ארוחת הערב ובאמצע החיים, משום מקום באו אליי הביתה 3 גברים גדולי ממדים ולקחו אותי בכוח, באמבולנס לאברבנאל. מסתבר שמישהו אנונימי התלונן עלי.
לא הבנתי מאיפה זה נחת עלי. ללא שום אבחון אושפזתי בכפייה. כפו עלי טיפול תרופתי וכששוחררתי לאחר כמה ימים איימו עלי שאני חייבת להמשיך לקחת את התרופות.
כל הסאגה הזו היתה הזויה. התרופות הפסיכיאטריות גרמו לי להרגיש רע, מדוכאת, מטושטשת ובעיקר עייפה.
אני בת 44 ומעולם לפני כן לא ראיתי פסיכיאטר.
לפני כחודש, באו שוב 3 גברים ולקחו אותי שוב בכפייה וקשירה באמבולנס לאשפוז. מסתבר שהיה מתלונן אנונימי שטען שיש לי התקפים פסיכוטיים, שאני צועקת על הילדים שלי.
זה לא היה נכון בכלל.
זה מזעזע ששכן או מישהו ששומע חצאי דברים מתוך בית ולא מבין מה קורה יכול ככה לגרום לאשפוז שלך, לנתק אמא מהילדים שלה, מהחיים שלה ולהרוס לה במחי יד את החיים.
באברבנאל קבעו שיש לי התקף פסיכוטי ואישפזו אותי במחלקה. דיברתי עם הצוות רגיל והם המשיכו לטעון שאני בהתקף פסיכוטי.
גם פה, במחלקה, אני סגורה כבר מעל חודש ועדיין לא ראיתי פסיכיאטר שבירר איתי לעומק את מצבי. לא קיבלתי אבחון כמו שצריך, אחרת היו רואים שאני לא מסוכנת לעצמי או לאחרים ואני לא צריכה להיות פה.
במהלך כל האשפוז הזריקו לי בכוח כל מיני תרופות ולא הסכימו להסביר לי מה שם התרופה ובמה זה מטפל. כרגע מכריחים אותי לקחת כדורים פעמיים ביום, אחד בבוקר ושניים בלילה. יש לי תופעות לוואי נוראיות מהכדורים והבריאות הכללית שלי נפגמה. יש לי טשטוש חמור בראיה ועייפות לא נורמלית, בטח לא למישהי כמוני שמורגלת להיות פעילה ואנרגתית.
אני מנסה להסביר שהתרופות פה מחמירות את המצב שלי, אבל אף אחד לא מקשיב לי.
אני לא צריכה להיות מאושפזת, אני צריכה להיות בבית עם הילדים שלי, בבקשה שחררו אותי."תגובה אחת על הפוסט “עדות אישית: "ללא שום אבחון אושפזתי בכפייה"

 1. כתגובה לכתבה זו באתרכם "עמותת מגן לזכויות אדם"- עדות אישית: "ללא שום אבחון אושפזתי בכפייה":
  לפי מה שמתואר כאן האישה הזאת זקוקה להצלה במיידי.
  הפקרות והתעללות בחיי אדם במדינת ישראל חייבת להגיע לגורמים הבכירים ביותר מערכת אכיפת החוק.
  אחרת יאשפזו את כל האוכלוסיה בישראל סתם, ויגרמו סבל רב לכולם.
  האם יש מניע מגורם כלשהו לאשפז ישראלים תמימים בהיקפים כאלה?
  לפי מה שפירסמתם בתערוכה מלפני כמה שנים בהאנגר ביפו, מתברר שראשית הפסיכיאטריה נוצרה טרם עליית הנאציזם באירופה.
  אולי האידיאולוגיות המופרעות והחולניות ושיטות הטיפול האגרסיביות הפוגעניות בבני אדם מאת ראשוני מקימי הפסיכיאטריה והתפתחותן של תיאוריות השייכות לזה עד היום, הביאו לביסוס הרצונות ומימוש הפעולות של השלטון הנאציסטי באירופה והחלתן על בני אדם חלשים בכלל והעם היהודי בפרט!
  כדאי לבדוק ולחקור נקודות אלו ולהעלות את זה במדיה הכללית.
  כיוון שכפי הנראה, לפי הפירסומים שלכם באתר זה כארגון לשמירה על זכויות אדם ולפי היכרות לא סימפטית וניסיון רע של רבים עם המערך הפסיכיאטרי מדובר בהתקפות נגד הציבור הישראלי הרחב, מאת גורמים שכנראה קשורים לנאצים ו/או לניאו-נאצים.
  כלומר הנאציזם עדיין חי, מרושע ואכזרי כתמיד! לפי אלו הבקיאים בתרבות היהודית ובעבר המקראי של העם היהודי המתואר בתנ"ך, מדובר בעמלקים.
  וכדאי ליידע את כוחות הביטחון הישראליים שיש להם את היכולת להציל ומצילים בפועל חסרי ישע יהודים בדברים אלו.
  בהצלחה רבה לכם ותודה רבה על כל פועלכם הסיזיפי לחשיפת האמת וחתירה להגנה עבור מי שזקוק להגנה והצלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *