"קשרו אותי למשך 24 שעות ברציפות, ללא אוכל ושתייה וללא יכולת להתפנות"

אדם בשנות ה-40 לחייו הגיש קובלנה כנגד 2 מרכזים פסיכיאטריים במרכז הארץ

טיפול כפויבשנת 2009 התנסה ר' בסם ה-"נייס-גאי", בעקבותיו החל לשמוע קולות. מאחר ולא חלפו הקולות הוא הוסיף להתלונן על כך, והוריו ייעצו לו לפנות לפסיכיאטר. ר' פנה לפסיכיאטר אשר אבחן כי הוא לוקה בסכיזופרניה ורשם לו זיפרקסה. הטיפול לא הועיל והופסק.

בעל הדירה בה גר רצה להוציא את ר' מהדירה. הוא הגיע לדירה, נכנס לחדרו ונגע בו פיזית. בתגובה ר' עיקם לו את היד וזרק אותו על הרצפה. בעקבות המאורע בעל הדירה הגיש נגדו תלונה במשטרה.
ר' זומן לבית המשפט ושם קיבל חודשיים אשפוז בכפייה.

במרכז הפסיכיאטרי קשרו אותו ל 24 שעות, ללא אוכל ושתייה ובלי אפשרות להתפנות. במהלך אותה יממה אחד הפסיכיאטרים במרכז הועיל בטובו לבוא לבדוק אותו פעם אחת ויחידה. הוא נתן לו זריקה בלי להגיד לו מה יש בה וכשהוא כמובן לא מסוגל להתנגד מאחר והוא קשור. מאז הוא נכנס להלם ולא היה מודע למה שקורה איתו – לא הצליח לזהות אפילו אם הוא רעב… עד היום הוא לא יודע מה הוזרק לו. הצוות לא הסתובב עם תגים אז זה הקשה עליו לזהות מי זה מי.

בגלל שהתנגד להיכנס לחדר לקשירה האח המעורב במקרה התנפל עליו, חנק אותו, נענע לו את הגרגרת, מה שיצר אצלו תחושה של מחנק, חום, וזרמים במח ושיעולים שלא חלפו עד היום.

ר' לא התלונן באותו הזמן מאחר וסומם עד למצב שלא היה מודע למי הוא ומה קורה סביבו ולא היה מסוגל להתלונן.

יהודה קורן, דובר העמותה אומר כי חייב להתקיים פיקוח חיצוני על המתרחש במוסדות הפסיכיאטריים בארץ. קשה לעכל כמה סבל נפשי עובר אדם שמגיע לאשפוז במטרה להשיבו למוטב בשעה שאדם שמגדיר עצמו רופא, וממונה על בריאותו הגופנית והנפשית מאפשר לו לחוות, בשם העזרה, סימום עם תופעות לוואי קשות, התעלמות מקיומו, הפרת זכויותיו האישיות, יחס משפיל וענישה. הדרך היחידה להפחית התאכזרות כלפי מטופלים היא פיקוח חיצוני על היחס לחולים, שאינו תלוי בהנהלת המוסד.

 נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

4 תגובות על הפוסט “"קשרו אותי למשך 24 שעות ברציפות, ללא אוכל ושתייה וללא יכולת להתפנות"

 1. אני מפיץ את האמת על הפסיכיאטריה בכל הזדמנות שאני יכול. ומסביר שהם פשוט מזיקים לאנשים ומסממים אותם. הורסים להם את החיים. ולא מרפאים שום דבר. בדיוק להיפך. רק אם נוציא להם שם רע (פשוט ע"י זה שנספר את האמת עליהם) הציבור ידע להזהר מהם. ככה אנחנו מגינים על הציבור ולמעשה על מדינת ישראל ומשלם המיסים.

 2. כמו בכל מקרה של אשפוז בכפיה מגלים שוב, ושוב את האכזריות הנוראה שמתלווה לאשפוז, רמיסת זכויות האדם של המאושפז – הזרקת חומר מזיק לגוף מבלי ליידע את המאושפז מה "חטף" לגופו… זה מקומם מאד שאפילו בשנת 2018 עדיין הפסיכיאטריה מתנהלת כמו בימי הביניים ואין דין ואין דיין כאילו הם שליטי העולם והעולם מוכי בסנוורים,
  ולא יודע מי באמת מנהל את עולמנו המעעות והאכזר מכל !
  חייבים לשים סוף לדבר ומיד !!!!!
  גד

 3. יום שני 7 במאי 18

  אני כותב את התאריך ומתפלא לדעת שעדיין בשנת 2018
  אנשים – פסיכיאטריים ו/או רופאים ו/או מטפלים במוסדות
  הטיפוליות פסיכיאטריות משתמשים בכח מופרז שכזה ספק גדול אם לצורך. ראיתי בעבר סרטים שבשנות ה – 40 וה-50 היו מכניסים אדם מטופל נפשית לצינוק. הזוי שזה עדיין קורה. לסמם אדם ללא אפשרות מינימלית לדעת מה הוזרק לו. ״לפטם״ בעוד ועוד תרופות עד שהאדם לא מבין מי הוא ומה הוא זוהי ההשפלה והחוסר כבוד למטופל הגרוע הנלוז והנפסד ביותר שאדם יכול להגיע אליו והמטפלים אכן דואגים שזה יקרה. ע״פ דבריו של המתלונן. מקווה שמצבו יותר טוב. זיפרקסה סה״כ הוא כדור טוב רק שצריך לקחת במינון הנכון שמשתנה מאדם לאדם, גורם להשמנה נוראית, חוסר יכולת לתקשר, בלבול, עצבנות ועוד תופעות לוואי חמורות עם זאת לתקופה מוגבלת בעניי הוא יעיל. עם שאת ישנם עוד תרופות שיכולות לעזור למטופל רק המינונים צריכים להיות נמוכים בהרבה ממה שהרופאים נותנים. לא לתת לאדם עד שהוא הופך לזומבי״״.
  התברך מזלי שלא התנהגו אליי בצורה כזו כשאושפזתי. לעומת זאת עברתי דבר אחר שלא אפרט עליו על-כך בעניין הזה. החלמה מהירה. (כתבתי מידיעה וניסיון פרטי ואישי.).

 4. כל הכבוד לכם על כל הפעילות שלכם כנגד הפסיכיאטריה ותרמית חברות התרופות. עזרתם לי הרבה בכל הפרסומים הנוגדים והבאת האמת לידיעת הציבור, על מנת למנוע מהבן שלי המשך טיפול בכדורים פסיכיאטריים.
  היום הבן שלי מרגיש בהרבה יותר טוב (מתברר שבעת השימוש בכדורים, "נוספו" לו עוד שתי "מחלות נפש" שלא היו קיימות אצלו מעולם, עד שלא התחיל להשתמש בתרופות הפסיכיאטריות, דבר שבודאי מאוד מחזק את ההבנה שהכדורים עצמם גורמים ל"מחלות נפש", ואז הפסיכיאטריה נותנת ל"חולה" כדורים נוספים נגד אותם מחלות שנוספו בעקבות השימוש בכדורים הפסיכיאטרים).
  המשיכו בפועלכם במלחמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *