כיצד תרופות פסיכיאטריות משפיעות על הגוף?

 

גופך מורכב מתרכובות כימיות המופקות מאוכל, מאור השמש, מהאוויר שאתה נושם ומהמים שאתה שותה.

באורח קבוע מתרחשות בגופך מיליוני תגובות כימיות.

נטילת חומר כימי זר כמו כדור פסיכיאטרי משבשת את האיזון הביוכימי הטבעי של הגוף.

ברוב המקרים, שיבוש האיזון הביוכימי גורם לתחושת אופוריה (“היי"), הבאה לידי ביטוי בפרצים קצרים של תחושת אנרגיה או ערנות מוגברת. זו לא תחושה טבעית. תחושה זו לא נשארת לאורח זמן ועשויה לגרור אחריה התמכרות.

כדורים אלו משפיעים על תפקודי הגוף הרגילים: הם מגבירים אותם, מאטים אותם, חוסמים אותם או מהממים אותם. זוהי הסיבה מדוע לתרופות פסיכיאטריות יש תופעות לוואי.

אל תטעה – כדורים אלה אינם מרפאים דבר. הייעוד שלהם הוא "למסך" או להסתיר את הבעיות שלך. ובאותה שעה הם מתישים את גופך וגורמים לו לבליה. בדומה למכונית שנוסעת על דלק טילים, יכול להיות שתצליח לגרום לה לנסוע במהירות של אלף קמ"ש עד לקצה הרחוב, אך הצמיגים, המנוע והחלקים הפנימיים יתפרקו ויעופו עוד לפני שתגיע לשם.

תופעות הלוואי של תרופה עלולות לעיתים קרובות להיות בולטות יותר מההשפעה שהיא אמורה ליצור. תופעות הלוואי הן תגובה טבעית של הגוף לפלישה של כימיקל זר המשבש את התפקוד התקין והרגיל של הגוף.

כדורים מסתירים את הבעיה; הם לא פותרים את הסיבה לבעיה.

מה לגבי אותם אנשים שאומרים שסמים משני חשיבה אלו באמת עוזרים להם להרגיש טוב יותר – שהתרופות האלו מצילות את חייהם, ושהתועלת שלהן עולה על הנזק? האם סמים משני-חשיבה באמת בטוחים ומטיבים עבורם?

“בסופו של דבר,” אומרת ד"ר בת' מקדוגל, מנהלת רפואית של מרכז בריאות, “האדם ירגיש טוב במשך תקופה מסוימת, ואז ברוב המקרים יעלו לו את המינון של התרופה. ואז הוא ירגיש טוב לזמן מה ולאחר מכן יהיה עליהם להעלות שוב את המינון, או להחליף לסם אחר. זה מה שקורה אם אינך מגיע לשורש הבעיה ולסיבה שגרמה לתסמינים האלו להופיע מלכתחילה.”נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *