דודו טופז – הקשר הפסיכיאטרי: פרוזק

דודו טופז פרוזקבשנה האחרונה התראיין דודו טופז לעיתון "ידיעות אחרונות" וסיפר שהוא נוטל את התרופה נוגדת הדיכאון "פרוזק". במקביל למעצרו התפרסם כי הוא חולה גם בסוכרת. במידה שהחשדות נגד טופז יוכחו, והוא אכן פעל בתוקפנות, נצא ונאמר שאלו הן תופעות לוואי מוכרות של פרוזק.

דודו טופז ואסי דיין אינם האומנים היחידים שמצבם התדרדר עקב שימוש בסמים פסיכיאטרים. סמים פסיכיאטרים אינם מרפאים. על פי מידע ומחקרים שנאספו מכל העולם, סמים פסיכיאטרים ונוגדי דיכאון עלולים להביא לפרצי אלימות, זעם, עוויתות ואף לרצח המונים.

גם סוכרת היא תופעת לוואי של פרוזק. איגוד הפסיכיאטריה האמריקני יצא באחרונה בפרסום הקובע שנוגדי דיכאון עלולים לגרום לסוכרת. הצהרה זו באה מייד אחרי שחברת איליי לילי, יצרנית פרוזק וזיפרקסה, נאלצה לשלם מיליארדי דולרים בתביעה ייצוגית של נוטלי זיפרקסה, שנפגעו בסוכרת קטלנית.

מזה עשר שנים שעמותת מגן לזכויות אנוש נלחמת כדי להוציא את האמת לאור, לפרסם ולהזהיר את הציבור מפני תופעות לוואי מסוכנות של פרוזק ונוגדי דיכאון אחרים ממשפחת ה SSRI.

לסמים פסיכיאטרים השפעה אישית שונה – אך דבר אחד משותף: הנוטלים אותם אינם משתפרים, אלא רק מתדרדרים.

להלן אוסף נתונים המצביע על כך שכל אחד ממבצעי פיגועי הירי המפורסמים בישראל ובארה"ב היה תחת השפעה של נוגדי דיכאון ותרופות פסיכיאטריות נוספות:

1991 פרדי שטצלר רצח את אישתו אליס בזמן שנטל "פאבוקסיל".
1992 ישראל: מרינה דוידוביץ' שהטביעה את שתי בנותיה באמבטיה טופלה בנוגד דיכאון ממשפחת SSRI
1997 ישראל: קצין צה"ל דניאל עוקב שקיבל טיפול פסיכיאטרי ונטל תרופה אנטי דיכאונית מאותה משפחה, רצח ופצע תיירים טרמפיסטים במכוניתו.
1999 ארה"ב: רוצחי שתים עשרה התלמידים בקולומביין קולורדו האריס וקליבולד, נטלו תרופה אנטי דיכאונית ידועה הגורמת ל"מאניה".
2001 ארה"ב: אנדריאה ייטס אשתו של מהנדס מחשבים מנאס"א (סוכנות החלל האמריקנית) שטופלה בנוגדי דיכאון רצחה בקור רוח את חמשת ילדיה.
2001 ישראל: שי מיימון ממזכרת בתיה נטל פרוזק לפני שרצח את חברתו והתאבד.
2002 ישראל: אלי פימשטיין שהטביע את בתו, השתמש בסרוקסט – נוגד דיכאון ממשפחת SSRI
2004 ישראל: אדיר עוזר בן ה- 24 , אשר רצח בסכין מטבח את הטבח של מסעדת "מאמה מיה אדיר" היה בטיפול פסיכיאטרי תרופתי.
2008 ישראל: אולגה בוריטוב שהטביעה את בנה בים נטלה כדורים נגד דיכאון.
2009 גרמניה: טים קרטשמר היה בטיפול פסיכיאטרי העיתונות הסתירה את העובדה שהיה בזמן הרצח על תרופות ונטל נוגדי דיכאון. התוצאה: 15 תלמידות ומורות נרצחו באכזריות בטבח שביצע בבית הספר בו למד.


5 תגובות על הפוסט “דודו טופז – הקשר הפסיכיאטרי: פרוזק

 1. מאוד מעוניין להיגמל מפלוטין ומלוריבן , איך עושים את זה? האם יש תוספי מזון או כל טיפול אחר שיכול לעזור להפסיק את הסמים האלה המיותרים??

  • שלום, אתה מוזמן להיכנס לחלק "אלטרנטיבות" באתר. תמצא שם גם רשימה של רופאים/מטפלים בהם ניתן להיעזר (הם גובים תשלום)

 2. לקחתי את הפרוזק בגירושים, זה עשה לי רע שבחיים לא היה לי רע כל כך וזה רע לא יאומן. מעניין שהרופאים גם לא מתייחסים אליך כשרע לך.
  איך יצאתי מזה ?
  ראיתי באינטרנט שיש תוסף מזון גאבא 500 וזה אותי הציל.
  אני לא רופא ואני לא מבין למה לא נותנים את התוסף מזון הזה. אני היום לא לוקח אותו כי הוא עשה את שלו וחזרתי לא לסבול נפשית.

 3. רציתי להוסיף שלפני שנתיים רופא פסיכיטרית דר תמר נתנה לביתי בגיל 14.5 תרופה פרוזק 1 ביום ווכשזה לא עזר 2 ביום במשך כשלוש שנים. כשהחלטתי להפסיק לה בהדרגה כי ראיתי שזה לא עוזר היתה לה פעם התקפה של בכי מפחיד וברוך ה' אחרי תקופה קשה שלא רצתה לצאת מהבית הגענו לרופא אחרת שהיא נתנה לא את הויפאקס וזה עוזר. אנו מעונינים להפסיק בכלל עם התרופות בעזרת ה'.
  האם יש לזה תופעות לואי?

  • ויפאקס מעלה את הסיכון לחלות בסכרת, ויש לה תופעות לוואי רבות ומסוכנות. אנא קראי היטב את עלון התרופה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *