עדותה של סוכנת מכירות בחברת תרופות

גוון אולסן עבדה בתעשיית התרופות במשך 15 שנים, עד שנת 2000. מדבריה של גב' אולסון: "תעשיית התרופות לא מעוניינת לרפא אנשים… במיוחד כשמדובר בתרופות פסיכיאטריות שהן למעשה סמים ממכרים המביאים אנשים להישאר לכל ימי חייהם צרכני תעשיית התרופות. ברגע שתתחילו לקחת עוד ועוד תרופות מרשם, תהיו למעשה צרכנים של תעשיית התרופות לכל ימי חייכם."

 

תמלול הסרטון:

שמי הוא גוון אולסן ואני מחברת הספר: "וידויה של סוחרת סמי מרשם". עבדתי בתעשיית התרופות במשך 15 שנים ועזבתי אותה בשנת 2000.

אני רוצה לנפץ היום את המיתוס האומר שתעשיית התרופות עוסקת בבריאות וריפוי מחלות.

למעשה, תעשיית התרופות עוסקת במחלות, ובשימור וניהול סימפטומים. העסק שלהם לא מבוסס על ריפוי מחלת הסרטן, מחלת האלצהיימר או מחלת הלב משום שאם הם היו עוסקים בזה הם היו מחוץ למעגל העסקים ואין בזה למעשה, שום הגיון.

אני לא רוצה שאנשים יחשבו שיש לי תיאוריה קונספירטיבית, למעשה, לא עומדת שום תיאוריה מאחורי מה שאני עומדת לספר לכם, אני יכולה להוכיח הכול.

ומה שאני אומרת שניתן להוכיח הוא שתעשיית התרופות לא מעוניינת לרפא אנשים.

אתם צריכים להבין, במיוחד כשמדובר בתרופות פסיכיאטריות שהן למעשה סמים ממכרים המביאים אנשים להישאר לכל ימי חייהם צרכני תעשיית התרופות.

למעשה, כאשר יתנו לכם תרופות נגד חרדה או תרופות נגד דיכאון או תרופה אנטי פסיכוטית יאמרו לכם שתאלצו כנראה ליטול את התרופה למשך כל ימי חייכם.

ולעיתים קרובות מאוד אנשים מגלים שהם נוטלים את התרופות במשך תקופה ארוכה מאוד, אם לא לשארית ימי חייהם, מכיוון שכמעט ואין אפשרות להיגמל מהן.

לחלק מהתרופות הללו עלולים להיות תופעות גמילה קשות; לחלק הן עלולות להיות תופעות גמילה חמורות וקיצוניות אם מפסיקים ליטול אותן בבת אחת.

חלק מהאנשים חווים תופעות גמילה כשהם מנסים לעבור לתרופה אחרת או כאשר הם מנסים להפחית ממנה טיפה ועוד טיפה יום אחרי יום.

לכן חשוב מאוד להבין מה הוא המניע העומד מאחורי הפצת הסמים האלו בשוק גם של תכשירים כמו תרופות להורדת רמת הכולסטרול ומה שאנחנו למעשה מגלים הוא, שהן מורידות את הכולסטרול לרמה נמוכה באופן קיצוני והתוצאה היא שהמטופל סובל עכשיו ממחלות אחרות.

אתם חייבים להיזהר כשאתם מנסים לקחת תרופות כדי להישאר בריאים.

אף אחד לא יבוא אליכם וירגיע אתכם שהתרופות תמיד נבדקות בהשוואה לפלאסיבו במחקר קליני מבוקר. פלאסיבו היא גלולת סוכר.

למעשה, נמצא שחלק גדול מהתרופות אינן יעילות יותר מגלולת סוכר.

הוכחה נמצאת במחקר סטטיסטי קליני שנערך לאחרונה ותוצאותיו פורסמו באנגליה לגבי נוגדי דיכאון ממשפחת SSRI.

התגלה מידע שפעילים וחוקרים אחרים ידעו כבר עשרות שנים, שנוגדי דיכאון אינם יעילים יותר מפלאסיבו, ואינם יעילים יותר מגלולת סוכר.

למרות זאת למעלה מ-44 מיליון בני אדם נוטלים נוגדי דיכאון גם שלחלק גדול מהם הדיכאון הוא מתון או בינוני.

למעשה, הם הוכיחו שנוגדי דיכאון אינם יעילים אצל אף אחד חוץ מאלה שסבלו מדיכאון  קיצוני.

ואני יכולה לספר לכם מניסיוני האישי שיש כמה דברים שמטופלים המרגישים דיכאון יכולים לעשות כדי לשפר את המצב הנפשי שלהם מלבד תרופות שאינן יעילות יותר מפלאסיבו.

מחקר עדכני נוסף ששוחרר הראה שהתעמלות יותר יעילה מפלאסיבו או מנוגדי דיכאון כאשר השוו ביניהם.

אבל כמו שביל מאייר (קומיקאי) אמר פעם בתוכנית שלו: "לעולם לא נראה פרסומת בטלביזיה האומרות: 'כתב עת אנגלי הכריז שהתעמלות יעילה פי שתיים מנוגדי דיכאון. שאל את הרופא שלך אם להרים את התחת שלך מהספה יעשה לך טוב!' "

אתם אף פעם לא תקבלו סוג כזה של מידע טוב – מידע מאוזן באופן הוגן – כל עוד תעשיית התרופות מממנת את תחנות הטלביזיה הגדולות, את הפרסומות שמממנות את התחנות הטלביזיה האלו, את כתבי הגדולים ואת כל הפרסום שמממן את כתבי העת הגדולים האלו.

אתם צריכים להפעיל שיקול דעת ולהבין שתעשיית התרופות מרוויחה פי 5 עד 6 יותר מכל חברה מסחרית אחרת הנמצאת ברשימת 500 החברות המובילות באמריקה.

הם לא עומדים לוותר בקלות או בשמחה על הכנסה כזאת. ואנחנו למעשה נחשבים לסחורה אנושית. יקירינו, ילדינו,  הקשישים מביננו נחשבים לפרה חולבת כסף שנציגי מכירות של חברות התרופות, כמוני, מנצלים. מעודדים נציגי מכירות להגדיל נתחי שוק בלי לחשוב על ההשלכות שנגרמות למטופלים, בלי שידעו שמידע שהם מפזרים הוא מוטעה, להסתיר מעיני כול  שהמידע הקליני מעוות או שאוכלוסיית המטופלים נבחרה באופן סלקטיבי או שמזערו את תופעות הלוואי או שהמידע לגבי תופעות הלוואי הוצג באופן שמציג את הנתונים האופן שגוי.

הייתי בתעשייה הזאת 15 שנים. הייתי אחת הטובות ביותר. אבל אני כאן כדי להודיע לכם שהתעשייה דוחפת קדימה באמוק.

אנחנו נמצאים בפרשת דרכים רצינית במדינה הזאת ואנחנו צריכים להחזיר את הכוח אלינו בחזרה. אנחנו צריכים לגרום לתעשיית התרופות לקחת אחראיות לפעולותיה ועל המוצרים הפגומים שהיא מפיצה בשוק.

אנחנו לא רחוקים מהזמן בו כל אזרח אמריקאי יושפע מהאסון הזה. אנחנו צריכים להיות מודעים להבדל בין מחלות ובין הפרעות וסינדרומים.

אם אין חובה להוכחה מדעית, אם אין בדיקות דם, סריקות CT, בדיקות שתן, בדיקות MRI או שום בדיקה אחרת שתוכיח שיש לכם מחלה, אז אין לכם למעשה מחלה אלא הפרעה. והיא נקבעת ומאובחנת במסווה של מדעיות, ואתם צריכים לדעת ולהבין שיש אפשרויות אחרות והאפשרויות האלה הרבה יותר יעילות מסמים.

אתם צריכים לבחון היבטים תזונתיים בדיאטה שלכם והיבטים בסגנון החיים שלכם. האם אתם מתעמלים? האם  אתם מטפלים בעצמכם באופן פעיל, האם אתם קובעים לגבי בריאותכם.

ברגע שתתחילו לקחת עוד ועוד תרופות מרשם, תהיו למעשה צרכנים של תעשיית התרופות לכל ימי חייכם, ויכולת הבחירה שלכם תצטמצם.

אני מבקשת מכם להשיג לעצמכם מידע, להיות פעילים ולשתף אחרים במידע הזה.

הקורבן הבא יכול להיות מישהו שאתם אוהבים. תודה לכם.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

תגובה אחת על הפוסט “עדותה של סוכנת מכירות בחברת תרופות

  1. אני מאוד מערכה שסוף סוף האמת יוצא לאור חשוב שהציבור ידע על הדברים האלה מאוד הייתי רוצה להיות שותפה להפיץ עלונים כתבות באיזור מגוריי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *