בעקבות הרצח המחריד של מיכל אלוני שרצחה את שתי בנותיה

בעקבות הרצח המחריד של מיכל אלוני שרצחה את שתי בנותיה אנו מתריעים שוב על הקשר בין שימוש בתרופות פסיכיאטריות לאלימות, התאבדות ורצח המונים.

ידוע זה מכבר ל"עמותת מגן לזכויות אנוש" על הקשר בין נטילת "תרופות" פסיכיאטריות נוגדות הדיכאון מקבוצת SSRI (כמו פרוזקסרוקסט וכו') ותרופות ממכרות ממשפחת האמפטמינים (כדוגמת ריטלין, קונצרטה, ניטן וכו') לאלימות, התאבדות, מעשי רצח ורצח המונים. מיכל אלוני, אשר טופלה בבית החולים הפסיכיאטרי שלוותה, מצטרפת לרשימה מתארכת של מטופלי הפסיכיאטריה שרצחו או התאבדו בזמן שיקבלו טיפולים פסיכיאטריים. השאלה הנשאלת היא – מי הבא בתור ?

העמותה – אשר בידיה תיעוד רחב היקף של מטופלים פסיכיאטריים – מתריעה כבר עשר שנים על הנזקים והתופעות המחרידות, שיש לסמים הפסיכיאטריים מסוגים אלו.

אלו המקרים של רצח והתאבדות בארץ שנגרמו כנראה עקב נטילת תרופות כאלו:

  • נחמן אינשטיין שרצח את בתו בת 8 החודשים נטל תרופות פסיכיאטריות טרום הרצח.
  • אלי פימשטיין נטל את התרופה נוגדת הדיכאון סרוקסט, כשרצח את ילדתו הודיה.
  • מרינה דוידוביץ' נטלה פרוזק כאשר הטביעה למוות את שתי בנותיה.
  • שי מיימון נטל פרוזק כשרצח את חברתו והתאבד.
  • אדיר עוזר היה בטיפול פסיכיאטרי תרופתי כאשר  דקר למוות את הטבח ממסעדת 'ממה – מיה'.
  • סיגל חיימוביץ' נטלה ריטלין כאשר סייעה לרצח אסף שטיירמן.
  • בינואר 2005 פרסמו העיתונאים יונתן הללי ודני ברנר, על הטרגדיה במגדל העמק בה טבלה אם את תינוקה בן החודש במים רותחים, התינוק נפצע אנושות. מדברי הבעל ההמום התברר שהאם סבלה מדיכאון וטופלה בתרופות פסיכיאטריות.

מקרי רצח נוספים מהארץ ומהעולם בהם נטלו הרוצחים תרופות נגד דיכאון מפורטים במאמר הקשר בין נוגדי דיכאון למקרי רצח.

מחקרים רבים מתריעים בפני תופעות לוואי קשות משימוש בתרופות נגד דיכאון ואמפטמינים. תופעת הלוואי החמורה ביותר של תרופות אלו היא אקטיזיה – חוסר שקט חמור היכול להיות מלווה בהתקשחות שרירים, בפסיכוזות, דופק ולחץ דם לא סדירים, בעיות לב ופרצי זעם ואלימות בלתי נשלטים.

פרופסור רלף אדוארדס, ראש היחידה המפקחת על תופעות לוואי של תרופות מארגון הבריאות העולמי (WHO) הזהיר בשנת 2001, כי סמים פסיכיאטריים רבי עוצמה מסוג נוגדי הדיכאון SSRI יכולים לגרום להרגעה, תרדמת, עצלנות, קשיים בחשיבה, בלבול, קשיי ריכוז, בעיות בזיכרון, סיוטים, פאניקה, ואי שקט חמור.

הרשות למזון ותרופות האמריקנית, ה-FDA, פרסמה כבר בשנות ה-80 שפרוזק עלול לגרום להתאבדות ורצח המוני.

'עמותת מגן לזכויות אנוש' תובעת ממשטרת ישראל לערוך תחקיר רציני בנושא ולבדוק את הקשר בין נוטלי תרופות פסיכיאטריות ומקרי רצח והתאבדות, ולפעול ולהתריע בהתאם לממצאים.נפגעת מטיפול פסיכיאטרי? דווח לנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *